X-Wing – nasze ulubione statki

X-wing był dla nas jednym z odkryć roku. W żadnym wypadku nie jesteśmy wielkimi fanami bitewniaków, ani specjalistami od Gwiezdnych Wojen – tym graczom może się ten tekst wydać banalny. Jest to bowiem mini ranking statków, które posiadamy w naszej kolekcji. Pamiętajcie, został on napisany przez żółtodzioba (tzw. nooba).


O X-wingu już pisałam przy okazji recenzji podstawki. Dziś chcemy się przyjżeć bliżej statkom, którymi gramy najczęściej. Jest to mieszanka Rebelii, Imperium oraz Szumowin. Bardzo krótko opisuję ich możliwości, będą fotki oraz uargumentowanie dlaczego akurat ten, a nie inny, jest naszym ulubionym.

Każda nasza rozgrywka jest identyczna pod jednym względem – nie dzielimy się na fakcje tak,jak powinniśmy. Nie mamy wystarczającej liczby statków, aby grać tak, jak gra przewiduje. Z tego powodu nie używamy aplikacji do budowania załogi. Nie jesteśmy kolekcjonerami, więc nie budujemy armii. Mieszamy wszytko jak leci – i wiecie co? Działa. Matt niby gra rebelią, ale nie do końca, bo Han Solo i Chewie latają w Sokole Lando. Mnie do gustu bardziej przypadły statki i piloci Imperium oraz Szumowin, chociaż podstawka nie jest zła.

Matta najmniej ulubionym statkiem jest Z-95-AF4 Łowca Głów – troche gorszy od podstawowego x winga jesli chodzi o manewry. Ma mniej opcji ruchu, jego atak to 2, obrona 2, hp 2, tarcza 2. Statek ma cztery rakiety kasetowe małego zasięgu aby nadgonić braki w ataku, a także rakiety wstrząsowe dużego zasięgu. Z kolei ja nie jestem fanką Slave 1 – ma raczej standardowe manewry. Plusem jest fakt, że strzela na przód i w tył. Do tego posiada bomby rozwalające asteroidy, a także miny zbliżeniowe. Jeśli chodzi o statystyki, to atak to 3 z prozdu i w tył, obrona 2, hp 6, tarcza 4. Slave 1 jest dobry w uciekaniu, dużo przyjmie na klate, no i pilotuje go Boba Fett.

Jeśli chodzi o statki dobre, ale też dość banalne, to mamy tu B-wing ze statsami atak 3, obrona 1, hp4, tarcza 4. Jest on wolniejszy, dlatego lepszy na ataku, może przyjąć więcej na klatę z racji posiadania tarczy. Ma kilka szybkich zwrotów lecz łatwo się stresuje. Plusem są torpedy.  No i tytułowy X-wing z podstawki- atak 3, obrona 2, hp 4, tarcza 2. Dłuższy performens na planszy ale mniej efektowny. Posiada torpedy protonowe, oraz droidy do pomocy. Ciekawą opcją jest zmiana pozycji skrzydeł, w zależności czy interesuje nas lepszy atak czy szybszy ruch. No i oczywiście możesz być Skywalkerem.

No i przechodząc do ulubionych zabawek, to u Matta jest to zdecydowanie Sokół Millenium Lando – dość powolny, jedyny z posiadanych przez nas, który może pozostać w miejscu, chociaż go to bardzo stresuje. Jego atak to 2, obrona 1, hp 8, tarcza 3, a zatem dość ciężko się go pozbyć. Nie pomaga tu fakt, że posiada on obracający się turret na dachu który strzela w każdym kierunku. Sokół to jedyny z naszych statków, który strzela na boki, dzięki czemu fajnie sobie patrolować granice mapy. Dodatkowo zrzuca on cargo, czyli dosłowne kłody pod nogi. Na pokładzie jest Chewie który naprawia usterki, oraz Han Solo i Lando do wyboru. Najlepszym ele mentem jest ostatnia deska raturnku – escape craft – mały ale szybki stateczek, który daje wiele opcji ucieczki (atak 2, obrona 2, hp 2, tarcza 2).

Ja mam dwa ulubione statki, małe i zwinne. Jeden z nich nawet jest dostępny w podstawce. TIE/SK Striker posiada bomby protonowe oraz siatkę, którą rzuca w przestrzeń i czeka na ofiary. Nie jest może on najszybszy z całej załogi, ale za to bardzo zwinny. Atak 3, obrona 2, hp 4. Nigdy mnie nie zawiódł.  Drug wspomniany to Myśliwiec TIE/LN – szybki i doskonały do manewrów. Nie posiada tarczy ale robi dobre uniki. Atak 2, obrona 3, hp 3. Nigdy nie spudłował, ale o tym oczywiście decydują kości.

Statki weszły do naszej kolekcji dzięki 

0 Udostępnień