Nanaki Ekspres – Wrażenia

Gdybym kiedykolwiek wydawała grę przez wspieraczkę, chciałabym mieć tyle wsparcia i rozgłosu, ile Piotrek ma podczas kampanii Nanaki 🙂 To dzięki jego uprzejmości mieliśmy okazję przedpremierowo zagrać w Nanaki Ekspres w wersji print and play.

Nanaki Ekspres to dwuosobowa wersja gry Nanaki, która (bardzo szybko ufundowana) śmiga na wspieram.to. W tej szybkiej rozgrywce poznaliśmy podstawowe zasady pełnej gry i myślę, że posmakowaliśmy tego, czego można spodziewać się po pełnej wersji.

W Nanaki Ekspres budujemy tartaki, kopalnie i monumenty, oraz wznosimy totemy ku czci pradawnych duchów. Przy powstawaniu budowli nie musimy martwić się o własne zasoby, gdyż możemy korzystać z kamieni i drewna przeciwnika, jednak może tym sposobem dać mu punkty.

WYKONANIE 

Wiadomo, to wersja print&play, więc o jakości nie ma co mówić, bo zawdzięczam ją mojej kapryśnej drukarce. Pogadajmy jednak o grafikach. Są bardzo ciekawe, czyste, przyjemne dla oka. Symbole na kartach są jasne na tyle, że grając z Mattem nie miał żadnych problemów (nie potrzebował tekstu na kartach Monumentów).

ATMOSFERA

Gra jest bardzo szybka i dynamiczna. W pełnej wersji zapewne mocniej czuć duchy przodków, niż w wersji ekspresowej. Jest trochę kombinowania, ale nie za wiele, to takie przyjemne łaskotanie zwojów. Wersja Ekspres niestety jest zbyt krótka, aby mówić o atmosferze.

REGRYWALNOŚĆ

Tak jak już powiedziałam, Nanaki Ekspres jest szybkie, dlatego gramy zawsze do dwóch wygranych, i za każdym razem dostejmy inne karty i obieramy inną strategię. Mechanicznie wszystko działa tak samo, i w wersji okrojonej liczba kart nie powala, ale tym niemniej gra się przyjemnie za każdym razem.

TRUDNOŚĆ I CZAS

Tak jak wspominałam, proste zasady i jasne symbole na kartach sprawiają, że Nanaki Ekspres to rodzinny filler. Gra się bardzo szybko i przyjemnie, młodsi gracze też na pewno chętnie wcielą się w zwierzęce plemiona.

OSTATNIE SŁOWO

Nanaki Ekspres to bardzo ładnie wydana, niebanalna gra, która łączy w sobie ciekawy temat i oryginalne mechanizmy. Rozgrywka jest szybka i przyjemna, zapewniająca o tym, że pełna wersja Nanaki nie zawiedzie. Dla graczy jako filler na wieczór, dla rodzin jako przyjemnie spędzony czas ze starszymi dziećmi.

Pełną wersję Nanaki możesz wesprzeć TU

0 Udostępnień