Nowe formy uciekania

Od dłuższego czasu gry typu Escape Room są bardzo popularne i wyszła ich cała masa, w różnych rozmiarach, poziomach trudności i cenach. Czytajcie dalej, żeby zobaczyć co tam słychać w nowościach.

Exit The Catacombs of Horror

Najnowsza (i najtrudniejsza, bo 4 i pół gwiazdki) z serii EXIT, tym razem w większym pudełku – wielkości dwóch normalnych Exitów. Jest to dwuczęściowa przygoda, którą można w połowie przerwać i zapisać. Dostajemy dużo więcej elementów w tym jeden zupełnie niespodziewany. Nam rozgrywka zajęła około 150 minut (z przerwą na kawę) i naprawdę dobrze się bawiliśmy. Na naszej EXITowej liście najlepszych z serii, ta plasuje się dość wysoko! PS. Grajcie w ciemnościach!

Unlock Heroic Adventures

Jeśli widzę na pudełku Sherlocka i Alicję z Krainy Czarów – biorę w ciemno! Jak zwykle mamy trzy scenariusze o różnych poziomach trudności, no i wymaganą aplikację. W tym wypadku najłatwiejszy scenariusz okazał się najlepszy! Świetne wykorzystanie urządzenia z appką, zbalansowane zagadki, super temat – gry video z lat 80! Scenariusz z Alicją był najbardziej frustrujący ze względu na jedną zagadkę (nieporęczną) i jedną strasznie denerwującą postać. Sherlock był fajną odskocznią od zwykłego Unlocka, dużo kombinowania i niekonwencjonalne podejście.

Deckscape Magiczna Sztuczka

Tym razem to coś więcej niż talia kart. To magiczna talia! Ta, piąta już serii, jest u nas na drugim miejscu zaraz za El Dorado. Niespodziewana zawartość pudełka, niebanalne zagadki.

Undo

To jest nowość od Pegasus Spiele, która na Expo wyprzedała się w trymiga, ale udało nam się rozegrać scenariusz demo. Przygodę z Undo zaczynacie jakimś wydarzeniem, na przykład czyjąś śmiercią, i macie określoną ilość rund na odwrócenie biegu wydarzeń. Cofacie się w czasie, wybieracie sami dokąd, i czytacie co tam się stało. Gra daje Wam trzy możliwe odpowiedzi, które dają Wam punkty. Jeśli uzbieracie odpowiednią ich ilość, brawo – odwróciliście historię jakiegoś nieszczęśnika!

Journal 29 Revelation

Dziennik 29 też wrzucę do tej kategorii, a co. Pierwsza książka z serii zrobiła na nas duże wrażenie, więc od razu sięgnęliśmy po drugą. W tej utknęliśmy na dobre tylko raz i to na samym końcu! Co jednak nie zmienia faktu, że trzyma poziom. Większość zagadek była nietuzinkowa, kilka banalnych ale to dobrze utrzymuje balans!

0 Udostępnień