Niedzielni Planszowcy – Cat Stax

Nawet jeśli nie macie kotów, to pewnie i tak wiecie, że one lubią układać się w najdziwniejszych pozycjach. Do góry nogami, na plecach, pomiędzy ścianą a kanapą, a czasem nawet jeden na drugim. Bez wątpienia koty są mistrzami wypełniania małych przestrzeni. A Ty?

CatStax od Rebel.pl to jednoosobowa, kieszonkowa gra na główkowanie. Jeśli klasyki typu Tetris czy Ubongo Tobie przypasowały, to CatStax jest to coś dla Ciebie. Nie musisz lubić kotów, ale jeśli jesteś fanatykiem, to daje to dodatkowy plus. Nawet ułożenie kotów z powrotem do pudełka to łamigłówka!

WYKONANIE

Proste grafiki na dużych kartach, jasne kolory oraz cudne plastikowe koty – różnej rasy i wielkości. Wszystko w małym, plastikowym pudełku z kocią łąpą na odwrocie. Mieści się w większej kieszeni, co dla mnie daje dodatkowy plus.

ATMOSFERA

Jest to gra solo, więc inteakcji nie ma. Mogłaby być o czymkolwiek innym – ale na szczęście jest o kotach. Moim zdaniem fakt, że koty uwielbiają się pozycjonować w przedziwnych układach i na różnych kondygnacjach (czasem jednocześnie) dodaje smaczku.

REGRYWALNOŚĆ

Kart jest cała masa, dodatkowo są różne poziomy trudności, które dodają kolejne płaszczyzny do układania kotów. Kiedy już przebrniemy przez całą talię, można zagrać na nowo – nie sądzę, żeby ktokolwiek zapamiętał układ kotów z każdej karty.

TRUDNOŚĆ I CZAS

Zasady w tej grze są bardzo proste – ułóż dane Ci koty na płaszczyźnie tak, aby ją całą przykryć, ale żeby żaden wąs ni ogon nie wystawał za krawędź. Karty mają różne poziomy trudności, od Początkującego do Mistrza, i gramy tak długo jak chcemy – jedną łamigłówkę, pięć, a może i całą talię na raz?

OCENA

7.5/10

Kup swoje pogięte kociaki TUTAJ.

BONUS – ZDJĘCIA POGIĘTYCH FUTRZAKÓW

Gra dzięki uprzejmości

0 Udostępnień