PionTek – EXIT

Jako fanka escape roomów (o kórych teraz jest bardzo głośno z przykrych powodów) kocham wszystko, co z nimi związane. Najlepiej, jeśli dobra łamigłówka mieści się w torebce. Lub większej kieszeni!

Seria EXIT to tania rozrywka, tania przynajmniej tu – na obczyźnie, gdzie normalny Escape Room kosztuje około 100 GBP, a pudełko EXIT około 10GBP. Ale nie o pieniądze chodzi. Dziś będzie lista wszystkich do tej pory wydanych (po angielsku) gier z seri EXIT, od Chaty w Lesie do Morderstwa w Orient Expresie. Bez spoilerów!

Lista została złożona uwzględniając stopień trudności podany przez producenta, jak i ten rzeczywisty; do tego ilość frajdy ile nam dała gra. Minusowe punkty za nieporęczność oraz za oczywiste zagadki, jak i za frustrację spowodowaną niejasnościami. Plusy za momenty ŁAŁ!

W EXIT grywamy z reguły w dwie lub cztery osoby. Poziom trudności podany poniżej to ten nadrukowany na pudełku. Niektóre tytuły są po anielsku, ponieważ jeszcze nie wyszły w Polsce. Jest ich 10, więc będzie krótko, jedno zdanie, góra trzy. GO!

10.Stacja Badawcza – poziom trudności *** – ocena 3/10

Ta wywarła na nas tak małe wrażenie, że pamiętam z niej dwie zagadki. Jedna całkiem ok, jedna totalnie irytująca. Fajny temat, ale słabe podejście.

9. Sinister Mansion – poziom trudności **** – ocena 3.5/10

Chcieliśmy trudniejszej łamigłówki w klimacie nawiedzonego domu. Niestety, dom nie był nawiedzony, a zagadki były frustrujące. Zmarnowana szansa na ciekawą rozgrywkę.

8. Tajemnicze Labolatorium – poziom trudności N/A – ocena 4/10

Ta część była interesująca, jednakże sporo zagadek mimo ciekawych rozwiązań, były nie skomplikowane a irytujące do tego stopnia, że aż chciałam sprawdzić odpowiedzi.

7. Zapomniana Wyspa – poziom trudności *** – ocena 5/10

Ah, ci piraci.. fajny klimat, pierwsze kilka zagadek bardzo łatwe, lekka rozrywka.. Jednak na samym końcu, po dwudziestu minutach myślenia nad ostatnią zagadką, prób i błędów poddaliśmy się. Wygooglowaliśmy odpowiedź i… nigdy się tak nie zawiedliśmy.

6. Zakazany Zamek – poziom trudności **** – ocena 6/10

Ciekawy temat i podejście, jednak jedna zagadka była tak bardzo nieporęczna i wymagała wielkiej precyzyjności, że sfrustrowała nas dość mocno. Nie dla ludzi o drżących rękach.

5.Sunken Treasure – poziom trudności ** – ocena 6/10

Ta część nie jest zła, i chyba najlepsza dla początkujących. Linearne zagadki i bardzo proste łamigłówki. Gra prowadzi Cię za rękę.

4. Mysterious Museum – poziom trudności ** – ocena 7/10

Intrygujący temat, dużo ciekawych rozwiązań. Jedna zagadka wymagała raczej podstawowej wiedzy ogólnej, coś czego nie ma na kartach, a co było wymagane do rozwiązania zagadki. Dla nas nie było problemu, jednak może sprawić to kłopot.

3. Grobowiec Faraona – poziom trudności **** – ocena 8/10

Ok, pierwsza trójca. Ta część była trudniejsza, użyliśmy wskazówki zy dwóch. Jedynym powodem, dla którego nie jest wyżej na liście jest, ponownie, niepotrzebna nieporęczność pewnych zagadek.

2. Chata w Lesie – poziom trudności N/A – ocena 9/10

To była nasza pierwsza przygoda z EXITem, może też dlatego był taki wielki efekt ŁAŁ. Jednakże pomimo dziewięciu kolejnych części, ta nadal pozostaje tak wysoko na liście. Świetny klimat, ciekawe zagadki i emocjonująca rozgrywka.

1.Dead Man on The Orient Express – poziom trudności **** – ocena 10/10

Najlepsza z najlepszych. Trudniejsza, jednak nie wymagała wskazówek. Co cztery głowy to nie jedna! Duże skupienie mile widziane, tak jak i zamiłowanie do Sherlocka Holmesa. Świetne dwie godziny główkowania z niebanalnym podejściem do zagaden, coś zupełnie innego niż w poprzednich częściach. Wielkie ŁAŁ za rozwiązanie!

Już nie możemy doczekać się na kolejne części serii EXIT – jeśli wyjdą po angielsku – The Haunted Rollercoaster oraz The Catacombs of Horror.

0 Udostępnień